Választás 2014

Hogyan állak a csillagok a választás napján? Mivel egy eseményt a kezdőideje határoz meg elsősorban, az április 6.-i Budapestre felállított reggel 6 órás képletet veszem figyelembe.

Nem fogok kitérni arra a formálódó kardinális Keresztkvadrátra, amely nemcsak az idei év, hanem az egész évtized legjelentősebb konfigurációja (erről több helyen írtam már), csupán két alapvető szempontot nézek meg. Az első az ősi vizuális asztrológia módszerével kikövetkeztethető állások, a második a prominens transzcendens égitestek üzenete. Azonnal előrebocsájtom, hogy az elemzést nem befolyásolta saját véleményem. Gyakran hangoztatom, hogy nincs politikai hovatartozásom, hanem stabil és megingathatatlan világnézettel rendelkezem, amely viszonylag megkönnyíti a választást, de az elemzés során csupán a nyilvánvaló asztrológiai tényekre hagyatkoztam.

Mit mutatnak a csillagok?

Ha ez a választás az ősi Mezopotámiában vagy Egyiptomban lenne, a kaldeus papok első dolga az lenne, hogy megvizsgálják a Vénusz Naphoz viszonyított helyzetét. Belső bolygó révén a Vénusz legfeljebb 48 foknyira távolodhat el a Naptól, ezért gyakorlatilag három állása figyelhető meg az égbolton: vagy napközelben van és nem látható (ilyenkor az Alvilágban jár), vagy hajnali, vagy pedig esti ?csillag? (ebből származik magyar népi neve, az esthajnalcsillag). A fennmaradt agyagtáblák tanúsága szerint a kaldeus papok rendkívül egyszerűen állapították meg, vajon egy csatában az uralkodó vagy a kihívója fog-e győzni. Ha hajnalban napfelkelte előtt pillantották meg a Vénuszt, akkor tudták, hogy az uralkodónak van nagyobb esélye, ha azonban naplemente után bukkant fel, akkor az égiek a kihívót favorizálták. A győzelem nagyságát a Vénusz fényereje alapján határozták meg: egy fényes esthajnalcsillag fényes győzelmet szimbolizált. Április 6.-ának hajnalán a Vénusz fényesen kel föl, hiszen csaknem a lehető legnagyobb távolságra, 46 foknyira van a Naptól, s mivel hajnalcsillag, egyértelműen az uralkodó győzelmét jelzi.

A második, amit a kaldeus papok megvizsgáltak, a Jupiter és a Szaturnusz égi helyzete volt. A Szaturnusz a hatalomban lévő uralkodót, míg a Jupiter a koronaherceget vagy a hódítót jelképezte. A választás hajnalán 2 óra körül nyugszik le a Rák Jupiter, a Skorpió Szaturnusz viszont egészen napfelkeltéig az égbolton marad, ráadásul a közelében lévő (tőle egy jegynyire, a Mérlegben járó) Mars is mellette van. Mars (Nergál) a mezopotámiai vizuális asztrológiában éppúgy a hadistent szimbolizálta, mint a későbbi értelmezések során, és Nergál mindig azt segíti, akinek a közelében látható az égbolton ? ebben az esetben tehát az uralkodót. A napfelkelte pillanataiban nyugszik le (Nap-Mars oppozíció), vagyis erőteljes, mert egész éjjel ? naplementétől kezdve ? látható, és azért az égitestért (archetípusért) képes harcolni, aki ott van a közelében. Az asztronómus papok ebből arra következtettek volna, hogy míg az uralkodó hatalmas haderővel rendelkezik, a kihívónak nincs látható hadserege ? mintha a csata napjára nem érkezne meg az a felmentő sereg, amelyre várt.

A helyzet pontos megértésében a kaldeus papok a Hold szerepét is megvizsgálnák. Nagyon lényeges, hogy az ókori Mezopotámiában a Hold nem a népet szimbolizálta, éppen ezért nem ilyen értelemben vizsgáltam az állásokat. A sumer mitológiában a Hold (Sin) férfi istenség volt, akinek folyamatosan változó égi helyzetéből arra következtettek, vajon éppen kit szolgál (ha az Ekliptika alatt jár), kit próbál maga alá gyűrni (ha az Ekliptika fölött találjuk), kinek az üzenetét közvetíti (mely bolygót hagyta el éppen), és kihez igyekszik (melyikhez közeledik). A választást megelőző éjszakán a Hold az Ikrekből a Rákba lép át, a Naptól halad a Jupiter felé, és az Ekliptika alatt tartózkodik, vagyis szolgálatot teljesít, és a Nap üzenetét viszi a kihívót szimbolizáló Jupiterhez. Ez az állás kétféleképpen is fejthető. Egyrészt ez az egyetlen halvány jel, hogy az uralkodó ellenfelének vannak támogatói, másrészt mivel a Naptól érkezik az üzenet, a kihívóhoz eljutva elbátortalaníthatja vagy meg is futamíthatja a támadót. A kaldeus papok úgy értelmeznék a Hold szerepét, hogy bár mint esetleges harmadik (külső, ?semleges? szereplő) mindkét felet képes lenne segíteni, de egyelőre nem akar színt vallani, hanem taktikázik, ígérget és tárgyal.

A fentiek alapján az ókori Mezopotámia papjai nyugodt szívvel küldték volna az uralkodót a kihívója ellen. Azt jövendölték volna, hogy az ellenfélnek erős támogatói vannak, de ezek vagy nem érkeznek meg időben, vagy nem is hajlandók színt vallani. Ugyanakkor az uralkodó olyan hatalmas haderővel rendelkezik, hogy nem lehet kétséges a totális győzelem ? ebben az esetben az újabb kétharmad megszerzése is csaknem bizonyos.

Nézzük, mit mondanak a téridő pillanat prominens transzcendens égitestei!

Az ASC-en az Europa nevű aszteroida emelkedik, a választás kezdetének pillanatában már a 12-es házba kerül, ami egyértelműen mutatja, hogy az esemény lényeges szereplője maga az Európai Unió, de elsősorban azok az erők, amelyek a háttérből (12. ház) mozgatják a szálakat.

A Kos Nap három égitesttel (Uránusz, Minerva, Juno) áll együtt. Az Uránusz konjunkció tág és távolodó, ami azt jelzi, a téridő pillanat elhagyta a forradalmi vagy anarchikus robbanások lehetőségét. A Nap?Minerva együttállás is távolodik, de még mindig nagyon szoros (1 fokos), ami bölcs és megfontolt döntésképességet szimbolizál. A Nap?Juno konjunkció szintén szoros, ráadásul közeledő. Juno a szövetségkötések aszteroidája (személyes képletekben a házastársat jelöli). Érdekes módon a mostani magyar választáson az egymásnak feszülő erők közül a két legnagyobb mindegyike pártszövetség, ebből tehát az következik, hogy bármelyikük nyerhetne. Igen ám, de Juno a hivatalosan felvállalt komoly kapcsolatokat szimbolizálja, az ?égben köttetett házasságot? – vagyis az a szövetség lesz az erősebb, amelyre valóban jellemző ez a leírás.

A Kos Leszálló holdcsomón (karmikus minta) a Gaea nevű aszteroida áll, amely a Földanyát jelzi. Ami most és az elkövetkező napokban történik, az a múltból táplálkozó erőt és a Földanya erejét egyaránt leírja, és nem csupán Magyarországon, hanem az egész világon. Nem nehéz belátni, hogy azok a politikai, gazdasági, vagy személyes szinteken meghozott döntések, amelyek most születnek meg, nagymértékben befolyásolni fogják a közeljövőt.

A téridő pillanat IC?jén (régmúlt, gyökerek, otthon, család, haza) a Rák Hold áll, amely a Lachesis nevű aszteroidával alkot konjunkciót. Lachesis a három párka közül az első, aki a sors fonalait sodorja meg az inkarnálódó lélek számára. Ez az állás jelzi, hogy ami most történik, az egyrészt a múltunk öröksége, másrészt a jövőnk záloga.

Griga Zsuzsanna

videolink:
Tagged under