Őszi szépségtippek

Szent Mihály napjával beköszönt az ősz. Itt az ideje egy kis tisztítókúrának, melynek legkézenfekvőbb eszköze a szőlő. Házi praktikák – ivólé, arc- és testradír, pakolás az ősz gyümölcsével!

Szent Mihály napja

A Mihály név jelentése: Ki olyan, mint Isten? Szent Mihály, az arkangyalok vezére, a Mennyei seregek vezetője, a Fény hercege, a Vasárnap angyala, a Tűz angyala.

A növények közül a mandulafa és az olajfa, a bolygók közül a Merkúr angyalainak az ura. Hagyományosan a pásztorok Szent György napon kihajtott jószágokat Szent Mihály napján hajtották vissza a legelőkről. Gonoszjáró nap, a hegyi pásztorok a régiségben ezen a napon tartották a farkasünnepüket. Szent Mihály napjától megszűnik a mézelés, innentől az asszony is beléphet a méhesbe. A halak a víz fenekére húzódnak. Vetőnap és a tél rámutató napja. Hagyományosan a szüret és a kisfarsang kezdete. A betakarítás befejezése és az őszi böjt is Szent Mihály napjához köthető.

Szépségpatika ? a mindent tudó szőlő

Noé az özönvíz után szőlőt ültet, így köt szövetséget  Istennel. Innen a szőlő és a bor szimbolikája, tehát amikor szőlőt fogyasztunk, az muzsika testnek, léleknek, szellemnek!

Tisztítókúra

Az ősz beköszöntével ideje, hogy tisztítókúrát vegyünk, amihez a legkézenfekvőbb gyümölcs a szőlő.

Testünk-lelkünk meghálálja az ivólé kúrát, amihez nem kell más, mint egy gyümölcsprés és érett, jól megmosott, leszemezett szőlő, amiből napi 1liter gyümölcslé és 2-3 liter forrásvíz elfogyasztása javasolt. Törekedjünk organikus gazdálkodásból beszerezni a gyümölcsöt! A tisztítókúrát mindig fogyó holdnál kezdjük!

Arc- és testradír

Az arc és test bőrének ápolását mindig letisztítással kezdjük, amit bőrtípusnak megfelelő, természetes szappannal célszerű elvégezni.

Készíthetünk arc- és testradírt az elhalt hámsejtek eltávolítására szőlőmaglisztből, amit használat előtt tenyerünkben összekeverünk pár csepp olivaolajjal sűrű, kenhető péppé, és ezzel átdörzsöljük a testünket. Az arcunkat kíméletesen, laza körző mozdulatokkal masszírozzuk át. Pár percig engedjük hatni a készítményt, majd vegyünk egy alapos zuhanyt, bugyoláljuk be magunkat fürdőlepedőbe és pihenjünk legalább tíz percet.

Már 1936-ban, Szentgyörgyi Albert professzor kijelentette, hogy valószínűleg a szőlőmagliszt tartalmazza a legtöbb természetes antioxidáns anyagot, ami többszörösen felülmúlja a C és az E vitamin hatását!

Szőlős arcpakolás

A gyümölcsprésben visszamaradt rostanyagokból kiváló arcpakolást készíthetünk.

Bőrtípusunknak megfelelően összekeverhetjük kefirrel (zsíros), tejföllel (normál) vagy tojássárgájával (zsír és vízhiányos). Pár csepp mézzel fokozhatjuk a gyümölcspép hatását. Lényeges megjegyezni, hogy többnyire minden gyümölcsnek magas a savtartalma, így az arcpakolások lemosása után krémezzük át az arcunkat organikus arckrémmel vagy olvasszunk meg kezünkben egy kevés shea vajat és könnyed mozdulatokkal vigyük fel a bőrünkre!

Váljék egészségünkre!

Jánosi-Juhász Katalin

videolink:
Tagged under