Mit tegyünk, ha nem bírunk a kölykünkkel? ? Jó tanácsok kezdő és haladó mamáknak

Hazamegyek és ordít! Te jó ég, mi a baj, kisfiam? Ismerős?

Nem tudom, hogy mi a baja, és valószínűleg ő maga sem tudná elmondani, hiszen kicsi még. De amikor akkora már, hogy elmondhatná búját-baját, sem tudhatjuk mindig, hogy vajon mitől alakult ki egy feszült, máskor egy mélabús állapot. Ugye ismerős a helyzet? Ilyenkor többnyire tehetetlenül várjuk, hogy jöjjön valami sugallat, vagy kétségbeesetten próbálkozunk, hogy megoldjuk a kialakult helyzetet.

Apa vagyok, tehát ismernem kell a fiamat. Tudnom kell ? mint ahogy minden szülőnek ?, hogy a nehéz élethelyzetekben hogyan segíthetek rajta. Értenem kell, hogy megérthessem, s ehhez nagy segítségemre lehet, ha tudom, milyen fizikai, érzelmi és szellemi állapotra született. Lehet például vékony, de strapabíró, lehet érzékeny és az első hangos szóra elsírja magát, és lehet, hogy picike létére is olyanokat kérdez, amire a papa és mama egyszerre emeli föl a fejét.

Nagyon kívánatos, hogy már születése órájában megismerjük gyermekünk veleszületett adottságait! Tudjuk, hogy miért sír, miért nevet, miért viselkedik másként, mint egy másik gyerek ugyanabban a szituációban.

Ezekre a talányokra pontos magyarázatot ad a kronobiológiai pszichogenetika, amely a születés napjának ciklusaiból képes meghatározni a veleszületett jellemzőket. Kedves édesanyák! Ha érteni szeretnék gyermekeik viselkedését, ismerkedjenek meg ezzel a típustannal, amely önmagában is válaszokat ad, éppúgy, mint például az asztrológia, a numerológia vagy a grafológia. A kronobiológiai pszichogenetikát ? több más érdekes és hasznos ismerettel együtt ? meg is tanulhatják a Tiszta Forrás Intézet akkreditált képzésein (www.tisztaforras.com).

Gaál Tamás
parapszichológus

Fotó: kirstiscott morgue

Tagged under