Minden, amit a sírásról tudni kell

Mikor volt az utolsó alkalom, hogy sírtál? Gyakran visszatartjuk könnyeinket, hogy ne kelljen szembesülnünk a problémáink nagyságával, valamint próbáljuk megóvni magunkat a környezetünk kérdő pillantásaitól. Azonban tudnunk kell, hogy a sírásnak gyógyító ereje van!

Mindenki ismeri azt az érzést, amikor egy kiadós sírás után sokkal jobban érzi magát, és valamilyen földöntúli béke szállja meg. Amikor egy trauma hatására elkezdünk hisztérikusan sírni, megváltozik a légzésünk, a hasi izmok összeszorulnak és az egész testünk tart egy kis szünetet a jól megszokott munkájában. Engedi, hogy a ránehezedő, ki nem mondott feszültségek felszínre kerüljenek.

Tudományos kutatások során, Dr. William Frey felfedezte, hogy a könnyek különböző méreganyagokat, és a stresszért felelős hormonokat tartalmaznak. Ennek alapján láthatjuk, hogy a testünk a fizikai szinten is megpróbál megszabadulni a lelki feszültségektől.
A másik nagyon fontos tudományos megállapítás, hogy a sírás serkenti az endorfin, vagyis a boldogsághormonok termelődését a szervezetünkben.

Vizsgáljuk meg spirituális oldalról is a sírás jótékony hatásait. A könnyünk sós víz. A víz elem pedig a természetben található legnagyobb gyógyító erő.
A sírás szoros kapcsolatban áll a torokcsakránkkal. Amikor egy csomót érzünk a torkunkban sírás előtt, az a csakránk figyelmeztetése, a bennünk felgyülemlett a feszültségekre. Ha nem tesszük lehetővé, hogy ezen negatív energiák kitörjenek belőlunk, akkor ez később súlyos egeszségügyi problémák megjelenését is eredményezhetik, többek közt hangszál- és torokgyulladást, komolyabb esetekben akár némaságot is.

Sajnos a mai világban a sírás szégyellnivaló dolog. Hányszor meg hányszor halljuk ezt a mondatot: ?Légy erős, nem szabad sírni!? – Pedig pont attól leszünk erősek, ha engedjük, hogy ezek a negatív energiák eltávozzanak a testünkből és élvezzük ahogy felszabadul a lelkünk a teher alól.
Testünk egyik legnagyobb csodája az öngyógyítás, figyeljünk rá, hogy minél kevésbé akadályozzuk ebben!

forrás: www.ewao.com 

kép: www.pixabay.com

Tagged under