A Mandala egy ősi szanszkrit szó, jelentése kör. Ám a Mandala sokkal több mint egy egyszerű forma. A teljességet és magát az életet jelenti.
Mandalákat számos vallási kultúrában felfedezhetünk. Vegyük példának az ősi kör alakú azték naptárat, vagy ázsiában a yin-yang szimbólumot. A buddhista sztúpán és a muzulmán mecseteken át, egészen a keresztény katedrálisokig, mindegyik felépítésében megtalálható a Mandala motívum. Talán a legkézenfekfőbb példa erre, a román és gótikus templomokon található rózsa ablak. Ezek a szent körök az évezredek folyamán valamely spirituális összeköttetésben voltak minden vallással és néppel.
A Mandalák születése azonban sokkal régebbre vezethető vissza. Nézzünk csak fel az égre! Vajon mire emlékeztet minket a napsugarak formája? A világegyetem telis-tele van Mandalákkal. Gondoljunk csak a szemünk formájára, a fiókát körülölelő tojásra, a csigaházakra, a virágok csodálatos alakjára, és ez csak néhány példa a sok közül.
Mandalákat azonban mi is tudunk alkotni. Az egyik legősibb ezek közül, a tüzet körül ülő emberek csoportja, mely az egységet és az egyszerű békét sugározza.
Azonban az egyik legfontosabb és legcsodálatosabb példa, maga az Univerzum, amely egy óriási, állandó mozgásban lévő Mandala.
Járjunk nyitott szemmel, rá fogunk csodálkozni, hogy ez az ősi forma szó szerint körbefoglalja az életünket!
forrás: www.premaspace.com
kép: pixabay