Ki vagyok én? – Utószülött László személyiségelemzése

V. László magyar király, a Habsburg-ház sarja, 1440. február 22-én Komáromban született. Apja Habsburg Albert magyar, német és cseh király, anyja Luxemburgi Erzsébet.  Az ?Utószülött? melléknevet azért kapta, mert az apja halála után négy hónappal jött a világra.

László születése előtt a magyar rendek I. Ulászlót már királyukká választották, de a Szent Korona nem került a fejére. Azt Luxemburgi Erzsébet ellopatta, és előbb Bécsújhelyre, majd Komáromba vitette. Fia születése után a három hónapos gyereket Szécsi Dénes esztergomi hercegprímással királlyá koronáztatta. V. Lászlót hivatalosan csak I. Ulászló halála után ismerték el királynak, és gyermekkorában Hunyadi János kormányozta helyette az országot. Nagyon fiatalon, mindössze 17 évesen halt meg, egyesek szerint mérgezés áldozata lett, s vele kihalt a Habsburg-ház szenior ága.

Ennyit tudunk a történelmi tények alapján, de vajon feltárható-e V. László személyisége a különböző tipológiák segítségével? Milyen képet kapunk róla közel hatszáz év távlatából?

 

 

Kronobiológiai pszichogenetika

Ismerjük meg V. László jellemző tulajdonságait az idegi szabályozás fizikai, érzelmi és szellemi meghatározásai alapján!

V. László az idegi szabályozás fizikai állapotát tekintve  kolerikus. Ez egy gyors, nagyon élénk állapot. Ha fékezik, az részére stressz-okozó tényező! Saját ötletei irányítják, idegrendszere erős.

Az érzelmi körvonal szerint szenvedélyes állapotú. Ez az erő V. László esetében a saját vitális erejét is fölülmúlja, és hatalmas érzelmi tartalékokkal rendelkezik. Szuper energikus, középutat nem ismer, kompromisszumot nem köt.

Egy személyiségen belül, a kolerikus és szenvedélyes minőség hatalmas erőket egyesít. Innen tudhatjuk, hogy a király ingerlékeny, jellemzően agresszív és elhatározásában visszatarthatatlan volt, viszont saját magát nem kímélve, erejét az utolsó csöppig képes volt fölhasználni.

Szellemiségére jellemző, hogy itt ? ellentétben a fizikai és érzelmi dinamikákkal ? alacsony értékeket találunk, viszont egy tökéletes egyensúlyt az intuíció és logika között. Az agyféltekék harmonikusan működnek, a részekre bontást, és az egybefoglalást egyaránt képes megoldani.

 

Numerológa

A számháló a numerológia világába vezet bennünket. V. László születése adatai szerint egy db. 1-es, három db. 2-es, kettő db. 4-es, és egy db. 6-os a számsora. A 6-os szám a személyes száma.

 

6
2,2,2
1 4,4

 

Az 1-es az öntudat, az ego, a kezdet, és ami a csapdák jelenlétét feltételezi. Ebből egy van.

A 2-es együttműködésen keresztüli pénzt és sikert hozhat, viszont a nagymértékű befolyásolhatóság, labilitás hordozója. Esetünkben ez azért jellegzetes, mert három van belőle.

A 4-es a személyiség felelősségvállalását eredményezi és rejti annak a lehetőségét, hogy kiszabaduljon a csapdákból. Ebből kettő van, tehát itt is nagy erővel rendelkezett.

A 6-os a genitáliák és ösztönrendszerük képviselője, valamint a válaszutakat szimbolizálja.

V. László nem rendelkezett a lezáró sík rezgésével, ugyanis számhálójából hiányoznak a 7, 8, 9-es számok. Összességében elmondható, hogy labilis személyiséggel rendelkezett, és a sok hiányzó szám alapján bizonyosak lehetünk abban is, hogy bizony volt még az életben tapasztalni valója.

 

Asztrológia

Mivel nem áll pontos születési idő a rendelkezésünkre, karmaasztrológiai elemzés elkészítésére nincs esély, mert sem a felkelő jegyet, sem az életterületeket kijelölő házcsúcsokat nem lehet meghatározni. Ráadásul Utószülött László esetében a spirituális esszenciát jelölő Hold sem határozható meg teljes bizonyossággal, mivel aznap 15 órakor jegyet váltott, így egy délelőtti/koradélutáni születés esetén még Mérleg, utána azonban Skorpió Holddal rendelkezett. Hatalmas különbség van a kettő között: a Mérleg Hold békére és egyensúlyra törekvő lelkületet ad, míg a Skorpió sötét szenvedélyekkel telít. Azonban, ha a három fő személyiségjelölőből kettőt nem tudunk, szinte lehetetlen valódi személyiség analízist készíteni.

Mit tehet ilyenkor az asztrológus? Megpróbál legalább egy vázlatot felskiccelni a bizonyosan meglévő képletállások alapján, amik a következők:

– A szinte teljesen fényszögtelen Halak Nap az apa fájó hiányát és a személyiség tanácstalanságát jelzi. A ?ki vagyok én?? kérdésre a szülött csak nagy nehézségek árán képes válaszolni, mivel nem állnak a rendelkezésére olyan mozgatóerők, amik lehetővé tennék önmaga megismerését. Lászlóból tulajdonképpen sohasem lett valódi király, hiszen rövidke életének nagy részét idegen uralkodók túszaiként élte le, helyette pedig Hunyadi János kormányzott.

– A többi személyes bolygó is viszonylag kevés kapcsolódást hoz létre. A Halak Merkúr egy tág és távolodó változó kvadrátot alkot az Ikrek Marssal (sebzés-sebződés a szavak által), ugyanakkor egy pontos szextilt vet a Bika Uránuszhoz (gyors gondolatok, bevillanás-szerű megvilágosodás).

– A Vízöntő Vénusz együtt áll az anyát és a gondoskodó elvet szimbolizáló Ceressel, amely az édesanya szerepét emeli ki. A Vénusz-Neptunusz kvinkunx a fizikai örömök és az univerzális szeretet, a földi sík élvezete és a spirituális javak karmikus összefüggésére utal. Fennmaradtak visszaemlékezések, amely szerint László kimondottan élvhajhász életet élt, napjai lakomákkal és ivászatokkal teltek. Enea Silvio Piccolomini, sienai püspök, a későbbi pápa, Frigyes császár bizalmasa, elfogultan és rosszallóan írta le az ifjú király egy bécsi napját: ?Reggel, alighogy ágyából felkel, görög csemegeborral és cukorba főtt dióval kínálják, mely után misét hallgat, majd amikor termeibe visszatér, terített asztal várja, szárnyas sültekkel és magyar borral. Ebédre mindig legalább tizenhárom fogást és erős osztrák borokat szolgálnak föl, ezalatt bohócok, énekesnők és táncosnők előadásaikkal a király érzékiségére hatnak, míg gyenge elméjét hízelgő udvaroncok a nagyság álomképeivel töltik meg.?

– A külső bolygók fényszögei közül érdemes kiemelni a Szaturnusz-Neptunusz trigont, amelyet ?építész? fényszögnek nevezünk a transzcendentális karmaasztrológiában, mivel az álmok lehozatalát és megvalósítását segíti a földi síkon. Csak találgathatunk, hogy Utószülött László vajon mit épített volna fel, ha hosszabb idő áll a rendelkezésére. A Jupiter-Plútó bi-direkciós (kétirányú) kvinkunx ugyanakkor az átütő sikerek lehetőségét jelképezi, ami egyértelműen megnyilvánult az életében, hiszen a rengeteg negatív külső hatás ellenére mégiscsak de facto király lett belőle, még ha nem túlságosan hosszú időre is.

 

Gaál Tamás Pál                              Griga Zsuzsanna

Parapszichológus                          Karmaasztrológus

 

videolink:
Tagged under