Az Oroszlán otthona

Több mint két évtizede figyelem az aszrológiai archetipusok, a természet és az épített tér közötti összefüggéseket, ezeket a megtapasztalásokat szeretném most megosztani a kedves olvasóval. Elsőként azt nézzük meg, hol érzik magukat otthon az Oroszlán csillagképben született és az Oroszlán dominanciával rendelkező lelkek.

Az Oroszlán személyisége

Az Aranykor urának, az Oroszlánnak a karaktere fenséges, nagystílű, büszke, gondoskodó, játékos, kreatív és leleményes. Alap állapotban nagyon aktív, mozgékony, vagy pont ellenkezőleg, végtelenül lusta. Amit a leghatározottabban leszögezhetünk, hogy kényelem- és természetkedvelő.

Az Oroszlánnak fontos az otthona, munkája és családja, amit büszkén mutogat,ugyanakkor falakat épít, ami gyakran már nem a védelmet és a keretet szolgálja, hanem korlátokat hoz létre.

Tervezői gyakorlatom megtapasztalása, hogy az Oroszlán kreatívan együttműködő, nagystílű és stílusos partner, nem bajlódik a részletekkel, meghatározza az irányokat és az arányokat és enged dolgozni. Boldog a szépségtől és harmóniára vágyik és fényre, nagyon sok fényre, a napfény ízére.

Az Oroszlán terei

Egyszer elvittem  egy Oroszlán napjegyű férfit egy tetőtérbe, ahol megítélésem szerint elegendő ablak volt. Az első szava az volt, hogy minden nagyon tetszik, de ide meg ide és még vagy öt helyre vágassak neki nyílászárót, hogy a lakás minden pontjáról kilásson és legyen elég fény! Itt ezen a ponton diszkréten megjegyzem, hogy a tetőtér nem igazán az Oroszlán sajátja. Sokkal jobban érzi magát lapos, horizontálisan elterülő, kertkapcsolatos terekben, mint a vertikálisan épített lakásokban.

Amikor elkezdődik egy otthon kialakítása, az első egy-két alkalommal látszólag csak beszélgetünk, zenéről, filmről, gasztronómiáról, utazásról. Sokszor egy film vagy egy zene többet elárul önmagunkról, mint amit szóban meg tudunk fogalmazni. A legfelsőbb énünk a lélek nyelvén beszél, a lélek a szív hangján szól. A leghatározottabban állítom, hogy minden döntésünk egy érzelmi szűrőn megy keresztül!

Az egyik legsajátosabb Oroszlán- film a Távol Afrikától, a csodás Maryl Streep és az Oroszlán napjegyű Robert Redford főszereplésével.

A film színei,a szavanna megannyi árnyalata az elefántcsont fehértől a már-már fekete  ébenig, a hajnal és az alkony tüzes árnyalatai  a táj nyugodt ritmusa, természetes anyagok és formák, nem mértani pontossággal kialakított , csodás gyarmati épületek akár iránytűként is használhatók. Organikus, együtt-érző, együtt-gondolkodó , minden szükségest tartalmazó, de a felesleget nélkülöző terek. A természet és az ember tökéletes összhangja!

A másik jellemző tér – ennek az ellenkezője – a pompa, a ragyogás, a gazdagság . Megjelennek az antik bútorok, jellemző stílusuk az oroszlánlábas és griffmadaras empírek, nem véletlenül, hisz ez a stílus  Bonaparte Napoleon uralkodásához köthető, aki maga is az Oroszlán jegyében született. Itt a természetes fényt felváltja az arany csillogása, a tükrök és a kristályok alkalmazása. Fény, pompa, ragyogás!

Jelenkorunk trendje összeházasítani az ultramodern tereket az antik tárgykultúrával . Báj, elegancia és stílus, vagyis oroszlános.

A nappali

A kandalló , kemence vagy a cserépkályha nem csak a nappali, hanem a hálószoba és a konyha szerves, meghatározó része is. A megfelelő helyen elhelyezett és biztonságosan üzemeltetett kályha a teret tisztítja, energiával tölti fel és szakralizálja.

Amennyiben nincs lehetőségünk élő tüzet elhelyezni, úgy a tűz-elemet tanácsos pótolni tűz jáspissal (vörös jáspissal), tűzacháttal. Arra minden térben van lehetőség, hogy a központi világítótestre elhelyezzünk egy-két követ vagy akár damilra felfűzve készíthetünk csillárékszert és belógathatjuk a térbe. A tűzkő (kovakő) elsősorban auratisztításra való. Ha úgy ítéljük meg, hogy terünk aurája tisztítást kíván, akkor szereljünk az ablak és ajtófélfákra tűzkövet!

A hálószoba

Mi a helyzet az Oroszlán hálószobájával?

Nos, akár jelszó is lehet: ágy, asztal, pamlag -mindenek felett! Induljunk ki abból a legalapvetőbb tényből, hogy az Oroszlán gourmet, lustácska, szeretetet és szerelmet adni tudó,csodálatot és hódolatot elváró, kényelmes lélek. A szexualitás számára nem rutin, hanem alkotás és stílus! Előtérbe kerülnek a kelmék, puha selymek, bársonyok vagy a naturális otthonokban a nyers vásznak, hímzések! A Luxusoroszlán kedveli a baldachinos ágyat, gyakran látunk a háló-fürdő térkapcsolatot. fényterápia , a bár mind fontos kelékek.

A természetközeli, Natúroroszlán hálója a gyönyörű, bárdolt, nyers faágy, szalmazsák, puha kelmékkel beterítve, gyertya vagy petróleum lámpa, olyan tárgy , amit jó stílusérzékkel egy bolhapiacon fellel. A levegőben rózsa, szegfűszeg és levendulaillat….

Fontos a kertkapcsolat. Függőágy. Lugas. Bor, mámor, Provance.

A hálóhelyiségeknél a keleti tájolás a legszerencsésebb. Nyáron nem melegszik fel a tér és egész évben pompás érzés napsütésre ébredni. Az Oroszlán nem elégszik meg ennyivel. Koránkelő típus és számára a hálószoba a mindenes élettér, azt szereti, ha körbe süti a nap.

A gyerekszoba

S milyen legyen a Kisoroszlán gyermekszobája?

Végtelen sok figyelmet és szeretetet igényel, igyekezzük a lakóterüket kreatívan kialakítani! Szívesen játszik logikai és memória  játékokkal, örömmel fest, fúr-farag, gyurmázik. Nagyon mozgékony, érdemes erre odafigyelni, mert ha nem adunk neki ?terepet?, akkor csinál magának….Hinta, különböző mászó- és ügyességet fejlesztő eszközök, a babaház és a sátor is elengedhetetlen kellék. Már egészen pici korban kialakítja azt a teret, ami csak az övé. Tartsuk ezt tiszteletben!

A könyvsarok elengedhetetlen. Az oroszlán- gyerek sajátos fantáziavilággal rendelkezik, neki el kell képzelni mindent. Igényli az esti mesét, később maga is szívesen olvas.

A gyerekszobát a nyár meleg tónusaival dekoráljuk, természetes anyagokkal és festékekkel dolgozzunk! Csak tiszta forrásból! Ne feledjük, az első három év meghatározó. Itt ültetjük el az egészség, a gondolkodás és az ízlés magját!

A természetkedvelő Oroszlán számára fontos, hogy környezettudatosan éljen. Kezdjük el ezt már gyerekkorban!

Jánosi Juhász Katalin
www.ezoterra.hu

Foto-Dieter_G-pixabay

Tagged under