A Tudatosság Iskolája: Ki felel, ha kérdeznek?

A felelősség kérdése sokféle szempontból érdekes lehet, de Kereszty András György most csak a leglényegesebb témát érinti: a személyes felelősségvállalást. 

Vajon felelősséget vállalsz-e a saját életedért? Mert ha így van, többé nem hibáztathatsz rajtad kívül álló dolgokat és helyzeteket. Ha ténylegesen felelősséget vállalsz önmagadért, ideje, hogy elkezdj tudatosan gondolkodni a világban betöltött szerepedről, és ideje, hogy végre a kezedbe vedd életed irányítását.

 

Ki a felelős például azért, hogy milyen egészségi állapotban vagy?
Ki a felelős azért, hogy milyen pénzügyi helyzetben vagy?
Ki a felelős azért, hogy milyenek az emberi kapcsolataid?

Mindhárom kérdésre ugyanaz a válasz: TE MAGAD!

Miért van így? Nézzük például az egészséget. Itt vagy te, aki rendszeresen fizeted a tb-t, de vajon a tb, vagy bármilyen más biztosítás megvéd a betegségektől? Nem. A tb nem véd meg, és itt jön a saját felelősség kérdése: neked kell egészségesen élned, hogy minél kevésbé légy beteg. Igazából egész kevés dologra kell figyelned: mozogj eleget friss levegőn, egyél nagy energiaszintű friss gyümölcsöt, zöldséget, teljes értékű gabonaételeket, és természetesen élj szeretetteljes életet. Nem túl bonyolult igaz?! Vagy nézzük az anyagi helyzetedet. Akármilyen helyzetben is vagy éppen, az az eddigi döntéseid következménye. Ha tehát nem tetszik, amit az eddigi tetteid, vagy tétlenséged eredményezett, változtasd meg cselekedeteidet. Gondolkodj olyan dolgokról, amik örömmel töltenek el. Tanulj pénzügyi intelligenciát egy tanfolyamon. Képezd magad. Vállalj több, vagy jobb minőségű munkát. Bármit is teszel, az egy mag, amely később ki fog hajtani és termést hoz. Tehát akármilyen szűkös is a mostani helyzeted, egy kis odafigyeléssel, és következetességgel bármikor képes vagy változtatni a jelenlegi helyzeten.

Persze mondhatnád azt, hogy akárhogy akarom, a főnököm nem fizet többet, és nem jutok előbbre. Vagy mondhatnád azt, hogy a jelenlegi kormány az oka, vagy a családod, vagy a világ, de nem lenne igazad. Mert mindennek az okai mi magunk vagyunk. Mi vagyunk a felelősek. A gondolataink, az érzelmeink, a cselekedeteink, és az ezekből származó következmények. Tehát az egyetlen, aki megkérdezhető ebben a témában: az te vagy. Csak te tudsz felelni az életedet érintő fontos kérdésekre, mert te vagy a felelős. Néha azt hisszük, hogy a sors ver minket és hánykolódunk a sors tengerének hullámain. Igen, kétségtelen, hogy az előző életekből jövő, és sokszor kiszámíthatatlanul működő jó és rossz következmények, erős befolyással vannak az életünkre. Amikor ezekkel a karmikus helyzetekkel találkozunk, azt hihetjük, hogy nem vagyunk befolyással az életünkre, de ez a hozzáállás a reménytelen beletörődés felé vinne minket. Mi viszont boldogságra törekszünk. A helyzet pont fordítva igaz. Az élet ilyenkor hasonlít ahhoz a helyzethez, mint amikor kártyázunk, és rossz lapot kapunk: a leosztott lapokból mindig kihozhatjuk a legjobbat. Akár még meg is nyerhetjük a játékot! Erre kell hát törekednünk.

Mi a boldogság?
Hol van a boldogság forrása?
Kitől kaphatod meg a boldogságot?

A válasz mindhárom kérdésre ugyanaz: Te saját magad vagy a boldogság!

Ha valaki folyton a boldogtalanságra összpontosít, végül el is éri azt. Ha a rossz élethelyzetedre figyelsz az adott helyzet megoldása helyett, éppen azt erősíted igaz? Hát persze, hogy igaz! Akkor mire is kell koncentrálnod, hogy az életed megfelelő vágányra álljon? Arra, amit szeretnél. Ehhez természetesen először el kell döntened, hogy mit szeretnél az életedben. Legyen képe a célodnak! A megélt boldog és békés helyzetnek legyen egy forrása: egy olyan ember, aki eldöntötte, hogy boldogan él. Senki sem kaphat tartós boldogságot külső személyektől, vagy dolgoktól! Mert a boldogság forrása csak is te lehetsz. A boldogság tudni illik attól függ, hogy milyen módon nézel a világra. Ki tehát a felelős azért, hogy hogyan nézel a világra? Megint csak te magad.

Vajon a világ sorsa, így a nagy váltás felé haladva, a politikusokon és a gazdasági szakembereken múlik? Nem. A világ sorsa rajtad, és rajtam múlik. Azon múlik, hogy végre észbekapunk-e, és elkezdünk-e szeretetteljes megoldásokban élni. Azon múlik a közös sorsunk, hogy ez az emberiség most végre megérti-e, hogy minden gondolatunkkal befolyásoljuk a történéseket. Gondolatainkkal jövőt teremtünk, amely vagy minket szolgál, vagy minket tesz szolgává. Minden gondolatunk vagy félelemben születik, vagy szeretetben. Tehát minden gondolatunk vagy rombolja, vagy építi a világot. Akármit gondolsz: igazad lesz!!! Akkor most tegyük fel újra a kérdést: ki is a felelős mindazért, ami körülvesz minket? Ha mi vagyunk azok, ha te vagy az, elérkezett az idő, hogy ténylegesen is tegyünk valamit.

Tegyünk valamit önmagunkért: testi, lelki, szellemi egészségünkért.

Tegyünk valamit a többiekért: hogy szeretetteljes megoldásokban éljünk.

Tegyünk valamit a világért: töltsük meg jó gondolatokkal, összefogással, tudatossággal!

Kedves Olvasó, kívánom neked, hogy ezen sorok elolvasása után ténylegesen változtass életeden! Ügyelj egészségedre, tedd jobbá emberi kapcsolataidat és a világodat, hogy amikor majd megkérdeznek a gyermekeid, tudj felelni a kérdéseikre, hiszen az eljövendő idő olyan lesz, amilyennek akarod.

Szeressétek egymást!  András

videolink:
Tagged under