A fényszögek titkai

Amikor elkezdünk ismerkedni az asztroval, először jönnek a jegyek és a bolygók. Mondjuk, hogy idáig rendben is van minden. Aztán következnek a házak, amit még nagyjából ért az ember, de ha már a jegyek-házak-bolygók viszonyrendszert vizsgáljuk, kezdenek a szálak összegabalyodni. Erre tesz rá még egy nagy lapáttal a fényszög ? mi van, ha még fényszög is van két bolygó között?

 

Ekkor lehet, hogy már egyszerre 2 jeggyel, 2 házzal és 2 bolygóval kell foglalkozni?

Ha úgy közelítünk hozzá, hogy minden fényszög ?négyzetre emeli? a lehetőségeket, akkor bizony komoly bajban leszünk.

Mi hát a megoldás?

Egyszerűbb, mint gondolnánk, bár amíg rájöttem az alábbiakra, nekem is sokszor át kellett vágnom magam a fényszög-háló átláthatatlan dzsungelén.

Próbálj meg most félretenni minden korábban tanultat a fényszögekről addig, amíg ezt a cikket végig nem olvasod. Utána pedig próbáld ki a gyakorlatban, és döntsd el, hogy ezt a modellt használod, vagy a korábban tanultat.

A fényszögek természete

Először is induljunk ki abból, hogy a bolygók mozgó, tehát sugárzó testek. (A fizikából eleve tudjuk, hogy minden mozgás erőteret kelt, az erőtér pedig frekvenciát bocsát ki, tehát sugárzik.)

Amikor két bolygó egymástól egy meghatározott távolságra ér a Zodiákus körén, akkor létrejön a fényszög.

Ezt régen aspektusnak, pillantásnak hívták. A bolygó tehát néz, valahova veti a pillantását. És ez egy aktív tett! Nem csak ?néz ki a fejéből?, hanem a pillantásával hat is. Emlékszel a népi bölcsesség szófordulataira, hogy ?a pillantásával ölni tudna?, vagy a ?szemmel ver? kitételre? Ha egy ember tud így pillantani, akkor mit gondolsz, egy bolygó nem?! Hívhatjuk ezt nehéz vagy ártó aspektusnak, és a 90° és a 180° sorolható ide.

De a másik oldalról ?el is tudunk olvadni a tekintetétől?, vagy ?lefegyverez a pillantása?, netán ?a gazda szeme hízlalja a jószágot? ? ez lenne a könnyű, harmonikus aspektus, a 120° és a 60°.

A szép ebben továbbá az, hogy ezek szerint elég egy bolygó is az aspektushoz! Bizony elég, mert attól még, hogy mondjuk a Jupitertől 60 fokra (+ a hatótávolságán belül) nincs másik bolygó, attól még a Jupiter jótékony pillantással néz ott valamit (nem valakit, hanem valamit).

A bolygók pillantásai

Szaturnusz és a Mars ártó égitest mivoltukban ?sötéten? pillantanak. Ezt képzeld el úgy, hogy a tekintetük az alacsonyabb frekvenciatartományban sugároz.

Jupiter és a Vénusz jótevőként ?szépen néznek? ? a tekintetük a magasabb frekvencia-tartományban vibrál.

Merkúr és a Hold pillanatnyi helyzetüktől függően néznek szépen vagy csúnyán, de annyira nem tudnak se szépen, se csúnyán nézni, mint az előbbiek. A Nap is hasonlóan viselkedik: az esetek zömében szépen, méltóságteljesen néz, kivéve, ha túl közel mész hozzá ? mivel neki a legnagyobb az aurája, és nem szereti, ha belemászol ? ezt egy lesújtó pillantással értésedre is adja.

Fényszög ?napszemüvegek?

Képzeld el, hogy a bolygók különleges napszemüveget hordanak, és azon keresztül néznek. Itt most nem az a fontos, hogy a napszemüveg a külső fényt, hanem hogy egy bolygó pillantás rezgését szűrje meg!

A könnyű fényszög-napszemüvegek (trigon, szextil) csak a magasabb frekvenciatartományt, a ?kellemes tekintetet? engedik át, a nehéz fényszög-napszemüvegek (kvadrát, oppozíció) pedig az alacsonyabbat, a csúnya nézést.

Az együttállás olyan, mintha egy szimpla üveg lenne a keretben: átenged mindent: jót is, rosszat is.

Innentől pedig nagyon egyszerű meghatározni, hogy két egymásra pillantó bolygó ? azaz modern szóhasználattal: két fényszögkapcsolatban lévő bolygó ? milyen hatás fog kiváltani a másikból.

Nézzünk rá pár példát:

? A Mars kvadrátban van a Nappal: a Mars agresszív, ártó, kisfrekvenciás (nehéz, földközeli) pillantása eléri a Napot, ami így a Napra inkább negatívan hat, csökkenti a pozitív kisugárzását, semmint hogy lendülettel és tetterővel látná el. Ugyanakkor a Nap magasabb frekvenciás kisugárzása nem tud igazából segíteni a Marsnak, mert a ?kvadrát-napszemüveg? pont az ő harmonikus sugárzását szűri meg.

? Jupiter-Merkúr együttállás: a Merkúr (mivelhogy kétnemű, androgün) olyan természetű lesz, mint az a bolygó, aki a legszorosabban hat rá. Ez most a Jupiter, tehát a Merkúr jótékony energiákat fog közvetíteni, ahogy a Jupiter élből ezt teszi. Köztük az ?együttállás-napszemüveg? átenged minden pillantást, így a Jupiter is erősödik és a Merkúr is. Ez most egy nyer-nyer helyzet.

Ha Te is a fönti ?szemüvegen? keresztül tekintesz a fényszögekre, szerintem sokkal jobban meg fogod érteni a képletben lévő dinamikát.

http://astrokarma.org

videolink:
Tagged under