A boldog házasság 10 legfontosabb alapelve 2/1.

Rózsaszín álmok

Amikor az oltár előtt állunk, rózsaszín álmokat szövünk a közös jövőről, ami elképzeléseink szerint csupa öröm és boldogság lesz. Sajnos azonban a válási statisztikák szerint ez a rózsaszín álom nem mindig válik valóra. Vannak, akiknek sikerül egy egész életet leélni együtt, boldogan, de vajon mi a titkuk?

Nos, ez nem olyan egyszerű, mint egy recept, hogy ha a megfelelő hozzávalókat beletesszük, biztosan sikerülni fog, de azért a jó házasságnak is van néhány alapvető összetevője, melyek jó, ha belekerülnek.

Válasszunk megfelelő partnert

Mondani persze könnyű, de ki is a megfelelő?

Jó, ha a házasfelek hasonló környezetből jönnek, hasonló neveltetésben részesültek, megegyeznek az erkölcsi elveik és hasonló elképzeléseik vannak a vallással kapcsolatban. Ezek annyira alapvető dolgok egy ember jellemét illetően, hogy ezzel kapcsolatban nagyon nehéz áthidalni az ellentéteket.

Azonos jövőkép

Fontos egy házasságban, hogy a partnereknek hasonló elképzeléseik legyen a jövővel kapcsolatban. Egyformán gondolkozzanak karrierről, anyagi előrehaladásról, családalapításról. Fontos mérföldkövei ezek a közös életnek, jó, ha megegyeznek a kitűzött célok és a fontossági sorrendek.

Tervezett családalapítás

Az évek folyamán nagyon sok változás következik be egy pár életében. Hullámvölgyek és hullámhegyek követik egymást munkahelyi, családi és anyagi téren is, de egy házasságban a legnagyobb változást az első gyermek érkezése hozza. Nagyon fontos, hogy közös elhatározás előzze meg az első baba világra jöttét, ne bízzuk a véletlenre. Őszinte, szoros és mély kapcsolat kell ahhoz, hogy ?átvészelje? egy gyermek érkezését. Legyünk tudatában annak, hogy ezentúl kevesebb idő, pénz és energia jut majd egymásra, hogy többé nem egy gondtalan pár leszünk, hanem gyermekünkért felelősséggel tartozó szülők. Ez persze nem jelenti a szerelem és a romantika végét, de tudatosabban kell rá törekednünk, mint korábban.

Feladatmegosztás

Teljesen mindegy ki, milyen feladatot vállal, a lényeg az egyenlő elosztás. Nem szerencsés, ha az egyik fél folyamatosan áldozatnak érzi magát. Napjainkban már nincs otthon a feleség, hogy gyereket neveljen és rendben tartsa a háztartást, miközben a férj megteremti a család anyagi biztonságát. Napjainkban a nők ugyanúgy dolgoznak, mint a férfiak, így a férfiaknak is illik segíteni a házimunkában. Persze ne várjuk egy férjtől sem, hogy vasaljon, vagy alaposan takarítson, de a porszívózást vagy a fűnyírást szívesen elvégzik.

Türelem, türelem

Minden házasságban vannak és lesznek kisebb-nagyobb veszekedések és talán jó is néha egy-egy kiadós csetepaté, hogy felszínre kerüljenek az elfojtott sérelmek és jól kibeszélhessük azokat. Nem árt azonban, ha egy-egy ilyen alkalommal nem veszünk elő régi dolgokat, nem hánytorgatunk fel rég elfeledett hibákat. Próbáljunk higgadtan beszélgetni és közösen megoldást keresni az adott helyzetre. Soha ne vágjunk olyasmit egymás fejéhez, amit később megbánhatunk.

Forrás: http://www.teunneped.hu/

Fotó: blichpixel pixabay

Tagged under